Final Pazarlama ~ info@finalpazarlama.com ~ 0212 604 10 00 Müşteri Hizmetleri ~ 0212 604 10 10

600 TL ve üzerinde KARGO BEDAVA
Haçlı Seferleri Tarihi
Marka : Dünya Kitapları
Barkod : 9789753043687
Yazar : Işın Demirkent
Sayfa Sayısı : 367
Kağıt Cinsi : 2.Hamur
En-Boy-Yükseklik : 19 X 25 X 2
Net Fiyatı : 27,78
KDV Oranı : %8,00
Etiket Fiyatı : 30,00
KDVli Net Fiyatı : 30,00

Ortaçağ tarihinin en önemli olaylarından biri olan Haçlı Seferleri tarihi, doğrudan doğruya Türk tarihiyle bağlantılı olup, Anadolu Türk tarihini özellikle ilgilendirmektedir. Haçlı Seferlerinin başından sonuna kadar Haçlılara karşı mücadele eden ve 1291'de Yakındoğu'daki Haçlı hâkimiyetine son verenler Türkler olmuştur. Fakat, 13. yüzyıldan sonra da Batı'da Haçlı ruhu hep canlı tutulmuştur. Tarihimizi çok yakından ilgilendirdiği halde, bu konuda ülkemizde yapılan bilimsel çalışmalar ne yazık ki, yok denecek kadar azdır. Prof. Dr. Işın Demirkent, ülkemizde Haçlı Seferleri tarihi konusundaki ilk müstakil çalışma olan Urfa Haçlı Kontluğu Tarihi (1098-1118) adlı doktora tezinden sonra ilk günkü heyecanı ve azmini hiç yitirmeden ömrünün son günlerine kadar çalışmalarına devam etmiş ve bu konuda tarih literatürümüze çok değerli çalışmalar kazandırmıştır. Konuyla ilgili bir çok kitap, makale, bildiri, ansiklopedi maddesi ve popüler yazılar yazmış, yüksek lisans ve doktora tezleri yaptırmıştır.Prof. Dr. Işın Demirkent vefatından (3 Şubat 2006) kısa bir süre önce değişik zamanlarda kaleme almış olduğu yazılarını bir araya getirmeye karar vermişti; ilk olarak 2005 yılında Bizans Tarihi Yazılan adlı kitabı yayımlandıktan sonra Haçlı Seferleri tarihi konusundaki bazı yazılarını da bir kitapta toplamayı arzu etmişti. Elinizdeki bu kitapta, ülkemizde Haçlı Seferleri tarihi alanındaki ilmî çalışmaların duayeni olup uluslararası alanda da saygın bir bilim insanı olarak kabul görmüş olan Prof. Dr. Işın Demirkenfin, Batılılardan farklı, yeni bir bakış açısıyla, konunun değişik yönlerini ele alan, ilmî dergilerde yayımlanmış makaleleri ve değişik zamanlarda katıldığı seminer, sempozyumlarda sunmuş olduğu bildirileri arasından seçilmiş on beş çalışması yer almaktadır. Prof. Dr. Işın Demirkent'in anlaşılır üslubu, bu kitabın sadece akademisyenlere değil, bu konuya ilgi duyan her kesimden insana hitap etmesini mümkün kılmaktadır. Ölümünün birinci yıldönümünde kendisini bir kez daha özlem ve saygıyla anıyoruz.

MÜŞTERİ tarafından ŞİRKET’e yapılacak olan ürün iadeleri aşağıdaki koşullarda yapılabilecektir.

1- İade işlemi sadece internet sitesi üzerinden yapılacaktır ve ŞİRKET tarafından onaylanan ürünlerin iadesi kabul edilecektir. Bunun dışında gönderilen iadeler kabul edilmeyecektir.

2 - Müşteri tarafından iade edilmesi kararlaştırılan ürünlerin değeri bir önceki yılın cirosunun azami %5‘i kadar olabilecektir. Tüm iadelerde; MÜŞTERİ’nin iade edecek olduğu ürün miktarı, son sipariş verdiği miktarın üzerinde olmayacaktır.

3 - İadeler 1-31 Mayıs ve 1-30 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır. Bu dönemler dışında kesinlikle iade kabul edilmeyecektir.

4 - İade dönemlerinde, MÜŞTERİ tarafından hesap kapama amacıyla yapılan iadeler kabul edilmeyecek olup, iade bedelleri müşterinin ürün alım ve ödeme miktarı dikkate alınarak, iade dönemini takip eden ay içerisinde MÜŞTERİ ’nin borcundan düşülecektir.

5 - İstisnai durumlarda, birinci fıkrada açıklanan oranın ( %5 ) üzerindeki iadelerde kargo ücretine ek olarak %5 hizmet bedeli MÜŞTERİ ’ye fatura edilecektir.

6 - Ürünlerin iadesi halinde iade, kargo masrafları MÜŞTERİYE ait olacaktır. ŞİRKET tarafından hatalı gönderilerin tamamı 7 gün içerisinde, kargo masrafı ŞİRKET ‘e ait olmak üzere iade edilebilecektir.

7 MÜŞTERİ, sipariş dışı gönderilen ürünlerin tamamını 1 yıl içerisinde, iade dönemlerinde (1-31 Mayıs ve 1-30 Kasım) olmak şartıyla iade edilebilecektir.

8 - Müfredatı değişen ürünlerde;

a) Yayınevi iade kabul etmesi halinde ŞİRKET tarafından yapılan duyuru tarihinden itibaren iade alınacaktır.

b) Duyuruda belirtilen iade tarihlerinden sonra gelecek ürünler kabul edilmeyecektir.

c) Müfredat değişikliği olan hazırlık kitaplarında satış adedi kadar iade alınabilecektir.

d) Müfredat değişikliği olmayan hazırlık kitaplarında iade alınmayacaktır.