Beyaz Zambaklar Ülkesi

Barkod : 9786053141952

Yazar : Grigory Petrov

Baskı Sayısı : 2.Baskı

Baskı Yılı : 2017

Sayfa Sayısı : 208

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,00 X 19,50 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 16,67 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 16,67 ₺

KDV li Net Fiyat : 16,67 ₺

Ürün Açıklaması

Halkın hafızası hâlâ bir muammadır: Yu¨z yıl önce bu¨tu¨n Rusya’da yankılanan, u¨lkenin dört bir yanından hayran kalabalıkları kendine toplayan, ateşli gazete tartışmalarına yol açan GrigoriySpiridonoviçPetrov isminin yu¨z yıl sonra artık sadece uzman tarihçilerin bildiği bir isim olacağı kimin aklına gelirdi...

GrigoriyPetrov bir rahip olarak u¨nlendi. Parlak vaazları ve konuşmaları bu¨tu¨n Petersburg’da konuşuluyordu. Hatiplik yeteneği Petrov’da edebi yetenekle kaynaşmıştı. Filozof Rozanov şunları söyler onun için: “Kitap piyasasına hâkim olanın Tolstoy ve Maksim Gorki değil, rahip Petrov olduğu rahatça söylenebilir; Petersburg’da en sevilen, sıradan halk tarafından da sevilen bir vaiz o...”

Petrov 1920 yılının sonunda Kırım’dan göç etti. Öldu¨kten sonra bile ismini yaşatacak olan kitabı 1923 yılında yazdı. Kitap hem yazarından daha uzun ömu¨rlu¨ oldu, hem de en az yazarınınki kadar şaşırtıcı olan maceralı bir hayat su¨rdu¨. Beyaz Zambaklar Ülkesi, Finlandiya’dır. Ama Petrov’un çok iyi bildiği ve uzun su¨re yaşadığı Finlandiya değil, ideal bir devlet, “vaat edilmiş u¨lke,” ne olursa olsun gidilmesi gereken mu¨kemmel bir u¨topyadır. Çu¨nku¨ Finlandiya, Petrov’a göre, yoksulluktan ve olanaksızlıktan çıkmış, ekonomi, politika ve ku¨ltu¨r alanlarında ideal bir toplumu yurttaşları, “hayat mimarları,” yorulmak bilmeden çalışan insanlar sayesinde inşa etmiştir.
Bu çarpıcı roman “hayatın yenilenmesi” için bir rehber niteliğindedir...

Yazarın Diğer Kitapları