Yazma Sanatı ve Yazma Teknikleri

Marka : AZ Kitap

Barkod : 9786059272810

Yazar : Selçuk Alkan

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2017

Sayfa Sayısı : 144

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 21,00 X 1,50

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 15,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 15,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 15,00 ₺

Ürün Açıklaması

Iyi bir yazma islemi, anadilimizde düsünülen seyleri dogru, anlasilir, etkili ve sistematik bir sekilde kâgida dökmektir ayni zamanda. Bu nedenle yazmak, ayni zamanda düsünce becerisini de gelistirmeye yol açar. Herkes yazi yazar ama düsüncelerini bir sisteme koyup, gerçekten ifade edilmek isteneni dogru sözcüklerle eslestirip kâgida dökebilenler gerçek anlamda yazi ortaya koyarlar.
Yazma islemi, öncelikli olarak iyi bir dil becerisini gerektirir. Bunun hemen ardindan, düsünceleri, fikirleri, duygulari planlayabilme, bir araya getirebilme, birbirine dönüstürebilme ve tüm bunlari tekrar gözden geçirme gibi birtakim bilissel kontrol yetenegi de gerektirir. Bu anlamda yazmak, üst düzey düsünmeyi gerektiren bir faaliyet olarak da anlasilabilir.
Yazdikça ögreneceksiniz ve her yazdiginiz, bir öncekinden daha güzel olacak. Hatta ilk yazdiklarinizi begenmemeye baslayacaksiniz. Bir yazar, kendi yazdiklarini begenmemeye baslamissa, dogru yoldadir demektir. Çünkü daha iyisini yazacaktir, bunun için gayret edecektir. Gelisim bir ömür boyudur; ilim, besikten mezara kadardir. “Ben oldum, ben çok iyi yazarim” deyip kenara çikanlar degil, her daim kendini gelistiren, daha iyisini yazmaya çalisanlar, yazarlik dünyasinda kalici oluyorlar.
Belki bir yazar olmak istiyorsunuzdur kim bilir?
Size bir sir vereyim: Her yürek bir yazardir aslinda… Mühim olan, kalbinizle iletisime geçmek ve beyninizi yazarliga hazirlamaktir.

Yazarın Diğer Kitapları