Toprağın Öptüğü Çocuklar

Barkod : 9789750725326

Yazar : Sibel Oral

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 248

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 12,50 X 19,50 X 1,50

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 32,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 32,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 32,00 ₺

Ürün Açıklaması

TSK’ya bağlı uçaklar aldıkları istihbarata uyarak teröristlerin Türkiye’ye girmelerini önlemek için hava saldırısında bulundu.
Yer Roboskî Tarih 28 Aralık 2011 Otuz dört kişi ölü olarak ele geçirildi.
Türkiye devleti ve medyasının on iki saat boyunca sessiz kalıp saklamaya çalıştığı bu olayda, ne yaşandığını, kimlerin nasıl öldüğünü öğrenmeye başladığımızda ortaya adlı adınca bir katliam çıktı.

Sibel Oral, Roboskî’ye giderken sadece gazeteci kimliğini değil; vicdanını, insanlığını ve acısını da beraberinde götürdü. Kimsenin yargılanmadığı, hiçbir siyasi sorumlunun ortaya çıkmadığı, hatta tazminat ödenerek ölü olarak ele geçirilenlerin ailelerine sus payı verilmek istendiği bu katliamın ardındaki acı ve öfkenin dindirilebilmesi için tek bir beklenti var: Adalet
Tıpkı devletin hesap vermediği, sorumluların yargılanmadığı pek çok olayda olduğu gibi

Bilmiyorum tek bir cümleyle yıkılacağımı, sonra durup durup aynı karşımdaki anne gibi yere bakacağımı. Konuya bir türlü giremiyorum, en kolay sorudan başlayacağım, sonrası nasılsa gelir diye düşünüyorum.
En çok ne severdi mesela?
Duruyor, yere bakıyor, sonra başını kaldırıp yüzüme, Elma, diyor, elmayı çok severdi... Aldığım yanıt öyle güzel, masum, öyle korkunç ki!.. Susuyorum. Yere bakıyor sonra yüzü... Susuyor... Bu kadar...

Yazarın Diğer Kitapları