Gereği Düşünüldü

Barkod : 9786054959204

Yazar : Remzi Kazmaz

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 544

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 15,50 X 24,00 X 1,50

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 48,90 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 48,90 ₺

KDV li Net Fiyat : 48,90 ₺

Ürün Açıklaması

Gazi davası, hukukun devlet eliyle nasıl hiçe sayıldığının gerçek bir trajedisidir. Devlet; varlık nedeni olan vatandaşlarını öldüren, kamu güvenliğini sağlamakla mükellef kolluk güçlerini yargılamak yerine tam aksi yönde hareket ederek çözümsüzlük yollarını aramıştır.
Bu yollardan biri olarak geçmişte yaptıkları gibi bu davada da, emniyeti gerekçe göstererek mahkemeyi, 1.200 km. uzağa; Trabzon’a taşımıştır. Gerekçe olarak gösterilen emniyetle ilgili ortaya çıkan zaafların davanın takibine çalışan avukat ve öldürülenlerin yakınlarının karşılaştığı zorluklar giderilmesi için en ufak bir çaba sarf etmemiş, hatta işin zorlaştırılmasında bizzat kolluk kuvvetleri ile müdahil olmuştur.
Aynı şekilde mahkeme heyetinin de, mahkeme boyunca sürdürdüğü tutum, hukuk ihlalleriyle devam etmiştir. Olayın birincil tanıklarının sözlü beyanlarının yanında, o gün orada bizzat görevli olan gazeteci Ahmet Şık tarafından çekilen ve cinayet anını gösteren fotoğraflar, bilirkişi raporlarıyla yok sayılmış, avukatların tanıkları ve sunduğu deliller, katillerin avukatlarının maddi temeli olmayan sözlü savunmaları ile itibarsızlaştırılmaya çalışılmıştır.

Yazarın Diğer Kitapları