İnsanın Serüveni Hazret i Adem ve Safiyet

Marka : H Yayınları

Barkod : 9786054042791

Yazar : Necdet Ardıç

Baskı Sayısı : 2.Baskı

Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 98

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 21,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 9,26 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 9,26 ₺

KDV li Net Fiyat : 9,26 ₺

Ürün Açıklaması

“İnsanın tefekkür ve yaşantısı, yeryüzünde Cenâb-ı Hakk'ın Kûr'ân-ı Kerîm'inde bildirdiği “Halife/Âdem” isminde bir varlığın oluşumuyla başlamaktadır. Bizim de yeryüzümüz (arzımız) olan bu vücûd iklimimizin iyice anlaşılabilmesi ve kendimizi daha iyi tanıyabilmemiz için Âdemiyyet mertebesi ilminden başlayıp diğer mertebelerin de ilimlerini öğrenmeye çalışarak, Tevhîd hakikatlerine doğru yola çıkmamız gerekecektir ki; Kûr'ân-ı Kerîm'de belirtilen seyr'e uygun bir seyr yapma yolumuz açılmış olsun.
İşte bu hakikatin, yani gerçek bir seyrin bilinmesi ve yaşanması için, Âdemiyyet mertebesinden başlanması zorunlu olmaktadır ki; seyr'e ilk baştan başlayıp ileriye doğru yolumuz açılmaya başlamış olsun.”
Tasavvuf sahasında yaptığı sohbetlerle, kaleme aldığı eserlerle tanınan ve “Terzi Baba” olarak bilinen Necdet Ardıç'ın “Hazret-i Âdem ve Sâfiyet” isimli eseri yayınevimiz tarafından yayınlandı. Hz. Âdem temelinde, âdemiyet ve sâfiyet kavramlarının incelendiği eser, konusuyla ilgili önemli bir boşluğu dolduracak ve Âdem-Havvâ-İblis konularının enfüs-âfâk, iç-dış ilişkisi çerçevesinde anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

Yazarın Diğer Kitapları