Sporcu Beslenmesi

Barkod : 9786059541077

Baskı Sayısı : 3.Baskı

Baskı Yılı : 2020

Sayfa Sayısı : 544

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 16,00 X 23,50 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 75,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 75,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 75,00 ₺

Ürün Açıklaması

“Elbirliği yapmak” sözcüğünü çok severim. Tıpkı “İmece” sözcüğü gibi. Anadolu coğrafyasında işleri daha kolay yapabilmek esasına dayalı iki güzel kavram...
Okan Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencilerinin “Sporcu Beslenmesi” dersini alan diyetisyenlerle biz de elbirliği yaptık. Sporcu beslenmesini önemseyen ve bu konuda çalışmak isteyen diyetisyenlerin “imecesi” diyebilirim.
Uzun yıllar amatör ve profesyonel sporcularla yaptığım çalışmalardan edindiğim izlenimler, eğitimin ne denli önemli olduğunu gösterdi. Başarı için doğru bilgiye ve yol gösterilmeye gereksinimleri vardı. Eğitim verdiğim sporcular, aileleri, spor eğitmenleri ne anlatıldıysa öğrenmeye ve uygulamaya çaba gösterdiler.
Spor ve Beslenme konusunun, Dünya’daki sayılı spor okullarının, spor kulüplerinin, olimpiyat komitelerinin çok uzun yıllar önce önemini kavradığı ve uygulamaları başlattığı bilgi birikimine biz yıllar sonra ulaşabildik. Bu konuda çalışan, emek veren, kitap yazarak yazılı kaynak oluşturan meslektaşlarıma minnettarım. Biz de bu yolu izlemeye çalıştık ve bu çabaya katkıda bulunmak ve bilgilerimizi paylaşmak istedik.
Kitabın bölümlerini yazan diyetisyenler önce bunu dönem ödevi olarak hazırladılar. Ödevleri okuduğumda bu bilgilerin sadece ödev olarak kalmasına gönlüm razı olmadı. “Bilgi hazinedir” bakış açısı ile bir toplantımızda, bu bilgileri toparlayıp kitap haline getirmeyi önerdim, her iki sınıftaki diyetisyenler düşünceyi çok benimsediler ve çalışmaya başladılar. Her zaman olduğu gibi bize arka çıkan Hatiboğlu Yayınevi’nin sahibi sevgili hocamız Prof. Dr. M. Tahir Hatipoğlu ile görüştüm ve olur yanıtını alınca düzenlemeleri yapmaya başladım. Elinizdeki bu kitap, eksiği ve fazlasıyla bir elbirliğinin sonucu ortaya çıktı. Emek verildi ve üzerinde çalışıldı. Sporcu beslenmesine ilgi duyan herkes için kullanılabilir olmasına ve özellikle bu konuda çalışmak isteyen diyetisyenlere yol göstereceğine inanıyorum.
Emeği geçen herkese içten teşekkürlerimi sunarım.
Dr. Öğr. Üyesi Şahende Esin Göksu Şeker