Amerika Yolcusu Kalmasın

Marka : Hürriyet Kitap

Barkod : 9789753141246

Yazar : Hande Çilek

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2019

Sayfa Sayısı : 280

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 21,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 39,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 39,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 39,00 ₺

Ürün Açıklaması

AMERİKA YOLCUSU KALMASIN
“Heyecan verici, baştan çıkarıcı ve ilham verici! İyi ki Hande Çilek gibi kadınlar var.. Bu güzel Kitap ayrıca iyiliğe hizmet ediyor. Seyahat aşkı da, iyilik de bulaşıcı…” 
Ayşe Arman

“Hande’yi insanın içini açan renkli, pozitif, dünyanın farklı yerlerinde çekilmiş fotoğraflarıyla tanıdım. Sonra Hürriyet Seyahat’teki yazılarını görünce onu daha dikkatle izlemeye başladım. Ben de onun gibi gezgin olduğum için bir gün Marakeş’te karşılaştık, sonra New York, sonra da Los Angeles’da... Bundan sonra bakalım dünyanın neresinde yollarımız kesişecek? Bu kitabın tüm gezginlere güzel bir yol haritası olacağına eminim.”
Arzu Sabancı

“Güzeller güzeli Hande’m zarif, havalı ve bir o kadar da derinlemesine seyahat ortamları sunuyor bize... Kâh karavanla yolculuğa çıkartıyor, kâh Coachella Festivali için tüyolar veriyor. Günübirlik Meksika deneyimi yaşatıp, ardından Peru’ya ışınlıyor... Olmazsa olmaz noktalar, tadılması gereken lezzetler, en özel konaklama mekânları bir yana, hangi ortama ne tarz kıyafetlerle ayak uydurabileceğinizi bilmek istemez miydiniz?
Gülhan Şen

Hande Çilek kimdir?
Dünyayı gezme serüveni altı yaşındayken ailesiyle Amerika’nın Florida eyaletine yerleşmesiyle başladı. En büyük tutkusu yabancı kültürler ve edebiyat olan Çilek, İstanbul Üniversitesi’nde Rus Dili ve Edebiyatı okudu. Dünyayı keşfetmeye evlendikten sonra da eşi Talha ve kızı Ela ile devam etti. Gezip gördüğü yerleri, ‘Gümüş Pusula’ adlı bloğunda ve çeşitli basın mecralarında paylaşıyor. Çilek, 2016’dan bu yana ailesiyle Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde yaşıyor. Bir yandan Kuzey Amerika’yı gezerken, fırsat buldukça da büyük aşk duyduğu Güney Amerika’ya gidiyor. Gezmediği ve yazı yazmadığı zamanların büyük çoğunluğunu farklı kültürlerin yemeklerini pişirerek ve atölyesinde resim yaparak geçiriyor.