Uygulamalı Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi El Kitabı 1 2 Cilt

Barkod : 9786056708305

Kapak Tasarımı : Hüseyin Özkan

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2017

Sayfa Sayısı : 816

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 16,50 X 21,00 X 4,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 62,96 ₺

KDV Oranı : 8,00 %

Etiket Fiyatı : 68,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 68,00 ₺

Ürün Açıklaması

KESİT Yayınları, ilkeli yayın çizgisiyle Türk diline, kültürüne, edebiyatına ve sanatına büyük katkıları olan kıymetli hocalarımızın eserlerini bilim dünyamıza kazandırmakla iftihar etmektedir. Bu eserlerden biri 13. yüzyıl sonlarıyla 14. yüzyılın ilk yarısında Karadeniz'in kuzeyinde Kuzey Kıpçak Türkçesi ile kaleme alınmış olan paha biçilmez değerdeki CodexCumanicus’tür. Alan araştırmacılarının da çok iyi bildiği üzere CodexCumanicus, sözlük ve metinler derlemesi ile zengin bir hazine, aynı zamanda Türkçenin yabancı dil olarak öğretimi hususunda da ilk eserlerden kabul edilmektedir.
Günümüzde Türkçenin yabancı dil olarak öğretimi uluslararası ölçekte büyük rağbet görmektedir. Dolayısıyla alanda görev yapabilecek nitelikli öğretmen ihtiyacı gün geçtikçe belirgin hâle gelmektedir. Bu çerçevede Üniversitelerin Eğitim Fakülteleri Türkçe Öğretmenliği Ana Bilim Dallarında Türkçenin yabancı dil olarak öğretimine yönelik 3. sınıf 2. yarıyılda bir ders bulunmaktadır. KESİT Yayınları, mezkûr dersin kur tanımını dikkate alarak 14 Bölümden oluşan ve her bölümde sadece kuramsal bilgilere değil aynı zamanda etkinlik ve uygulamalara da yer verilen UYGULAMALI TÜRKÇENİN YABANCI DİL OLARAK ÖĞRETİMİ EL KİTABInı hazırladı.
Hem uygulamada hem araştırmalarıyla tebarüz etmiş farklı üniversitelerde görev yapan akademisyenlerce titizlikle hazırlanan bu kitabın aynı zamanda lisansüstü ders ve araştırmalarda ve dil öğretimi sertifika program uygulayıcılarına ve hocalarına da katkı sağlayacağı düşünülmektedir.
UYGULAMALI TÜRKÇENİN YABANCI DİL OLARAK ÖĞRETİMİ EL KİTABInın bilim camiamıza ve Türkçeye gönül vermiş Türkçe sevdalılarına hayırlı olmasını diliyoruz.

Yazarın Diğer Kitapları