Atatürk İslam ve Laiklik Halifeliğin Kaldırılması

Barkod : 9789756238660

Yazar : Sedat Şenermen

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2017

Sayfa Sayısı : 392

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 21,00 X 2,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 30,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 30,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 30,00 ₺

Ürün Açıklaması

Atatürk Islam Ve Laiklik Halifeliğin Kaldırılması
• “ Milletimiz din ve dil gibi kuvvetli iki fazilete maliktir.
• Bu faziletleri hiçbir kuvvet, milletimizin kalp ve vicdanından çekip alamamıştır ve alamaz. “ ATATÜRK.
• ATATÜRK’e göre, insan aklı ve zekâsı da, allan insanlara verdiği çok önemli bir lütüftür. 17 Şubuta 1923’te Izmir iktisat Kongresi’ni açarken yaptığı konuşmada, bu konuda, şunları söylemişti:
• “Biliriz ki Allan dünya üzerinde yarattığı bu kadar nimetleri, bu kadar güzellikleri insan istifade etsin, nimet sahibi olsun diye yaratmıştır ve azami derecede yararlanabilmek için de, bütün kainâttan esirgendiği zekâyı, aklı insanlara vermiştir.”
• 7 Şubat 1923’te, Balıkesir Zağnos Paşa Camii’nde, öğlen namazının kılınmasının ardından, Şehitlerin ruhlarına gönderilmek üzere okunan mevlütten sonra ATATÜRK şöyle demiştir:
• “Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir.” Ve bu nedenledir ki son din olmuştur. Bir dinin doğal olması için akla, tekniğe, bilime ve mantığa uyması gereklidir. Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur. Müslümünların toplumsal yaşamlarında, hiç kimsenin özel bir sınıf halinde varlğını korumaya hakkı yoktur. Kendilerinde böyle bir hak görenler, dini buyruklara uygun harekette bulunmuş olmazlar. Bizde ruhbanlık yoktur, hepimiz eşitiz ve dinimizin kurallarına eşit olarak öğrenmek zorundayız. Her birey dinini, din duygusunu, imanını öğrenmek için bir yere muhtaçtır; orası da okuldur.
• Bu kitapta, Gerçek Islam’ı Kur’an’dan en doğru şekilde ATATÜRK’ÜN, Cumhuriyet dönemindeki din öğretimi uygulamaları şu veciz ifadesi çerçevesinde gerçekleştirdiği anlatılmaktadır.:
• “GERÇEK ISLAMIYET’TEN UZAKLAŞANLAR, KENDILERIN DÜŞMANLARİNİN AYAKLARİNİ ALTİNDA BULURLAR”

Yazarın Diğer Kitapları