Atatürk ve Türk Kadını

Barkod : 9789756238738

Yazar : Sedat Şenermen

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 288

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 21,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 30,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 30,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 30,00 ₺

Ürün Açıklaması

Anadolu kadınının gösterdiği çok ulvi çok yüksek çok kıymetli özveridir. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir milletinde anadolu köylü kadınının üstünde kadın mesaisi zikretmek imkânı yoktur ve dünyada hiçbir milletin kadını;
"- Ben Anadolu kadınından daha çok çalıştım milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim" diyemez."
" belki erkeklerimiz memleketi istila eden düşmana karşı süngüleri ile düşmanın süngülerine göğüslerini germekle düşman karşısında ispatı vücut ettiler. Fakat erkeklerimizin oluşturduğu ordunun yaşam kaynaklarını kadınlarımız işletmiştir. Memleketin varlık nedenlerini hazırlayan kadınlarımız olmuş ve kadınlarımız olmaktadır. Kimse inkâr edemez ki bu savaşta ve ondan önceki savaşlarda milletin hayat kabiliyetini tutan hep kadınlarımızdır. Çift süren tarlayı eken ormandan odunu keresteyi getiren ürünleri pazara götürererk paraya çeviren aile ocaklarının dumanının tüttüren bütün bunlarla beraber sırtıyla kağnısıyla kucağındaki yavrusuyla yağmur demeyip kış demeyip sıcak demeyip cephenin mühimmatını taşıyan hep onlar hep o ulvi o fedakâr o ilahi anadolu kadınları olmuştur.

Yazarın Diğer Kitapları