Kemalist Türkçülük

Barkod : 9789756238301

Yazar : Cazim Gürbüz

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 288

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 21,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 30,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 30,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 30,00 ₺

Ürün Açıklaması

Kemalist Türkçülük
Kemalizm ve Türkçülük… Bu ülkede çok tartışılan ama çok az anlaşılan iki kavram… Kemalizm ve Türkçülük birlikte değerlendirilip, derinliğine bir çüzümleme de yapılmamaştır bugüne dek. Cazim Gürbüz bu önemli ve değerli görevi yerine getiriyor bu kitapta… Bu ça- lışmanın içeriğinden ilginç ve çarpıcı ayrıntılar alıyoruz aşağıya. Umuyoruz ki merakınızı çekeceğiz; bu kitabı severek , ilgiyle, beğenerek okuyacaksınız ve bilgileneceksiniz.
Kemalizme göre Türkçülük… Irkçı değil kökçü ; akıllı ve tedbirli…
Adını ve sanını, yani Gâzi ile Mustafa Kemal’i diyorlar da, sıra Atatürk’e geldi mi neden zorlanıyorlar Neo-Osmanlıcılarla dinciler ?
Soyu sopu karışık, annesi İngiliz Henriet (Gülüstü Hatun) olan Vahdettin’e göre Atatürk Türk değil Sırp … Vahdettin’İn İngilizlere bu derece yakınlığı, sonunda onlara sığınması, anasından dolayı mıdır acaba ?
Zübeyde Hanım’ın bebesi Mustafa’ya seslenişi : ‘ Hadi uyu benim Bozkurtum ! ‘
Atatürk, o fesli tarihçinin dediği gibi Azerbaycan’ı Ruslara mı sattı ? Nedir bu işin aslı ? Kafkas Seddi nedir, neden yıkılmalıydı?
Boraltan Köprüsü… Milli Şef İsmet İnönü, Stalin’e hoş görünmek için, Türkiye’ye sığınan 147 Azerbaycan Türk’ünü, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliğine bu köprüden mi teslim ettirdi ? Sovyet yetkililer bu köprüden teslim alıp soydaşlarımızı, sınırın karşı tarafında tanklarla mı ezdiler ? Yazarımız açıklıyor : ‘Boraltan köprüsü diye bir köprü yoktur, ama öyle bir teslimat vardır.’ Peki nereden, nasıl ? Bu kitapta bulacaksınız bu işin doğrusunu.
‘Atatürk Batı Trakya’yı Yunan’a sattı’ iddaları ve gerçekler.
Atatürk ve Doğu Türkistan… Türkistan’dan gönderilen üç kılıç… Atatürk ve Gagavuzlar… Atarük, kayıp kıta Mu ve Türklük… Atatürk ve Sümerler… Kurtuluş Savaşı sırasında Musul-Kerkük Harekâtı… Atatürk, Bulgarıstan’daki Türk katliamını nasıl önledi ?
Türkiyat Enstitüsü’ne Atatürk’ten 20 bin altın
Türk olmak, Türk kazanmak, Türkleştirme…
Türkçülüğü tarikat Atsız’ı şeyh eden ‘türkçüler’ ve nefreti makamında Türkçülük. Türkçülük bağlamında birçok ezberi yüreklice bozuyor yazırımız.

Yazarın Diğer Kitapları