Hala Yazıyorum

Barkod : 9786059200592

Yazar : Dani Shapiro

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2019

Sayfa Sayısı : 192

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 14,00 X 21,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 27,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 27,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 27,00 ₺

Ürün Açıklaması

Hâlâ Yazıyorum
Bir Yazarın Yaratıcı Yaşamının Hazları ve Riskleri
Dani Shapiro
İngilizceden çeviren: Başak Güntekin

Arka kapaktan:
Ünlü yazar Dani Shapiro, bu kitabında zorlu ve yorucu bir süreç olan hikâye anlatıcılığını esprili, samimi ve pratik bir tarzda ele alıyor.
Yazarın anılarıyla birlikte bu zanaat hakkında tavsiyeler içeren ve sanatsal süreç için bir nevi meditasyon olan Hâlâ Yazıyorum, yazarak yaratıcı bir hayat sürmek isteyenler için içten ve müşfik bir yol gösterici. Yazarlar bu sayfalarda ilham ve rahatlık bulacak. Shapiro’nun yirmi yılı aşan yazarlık ve öğretmenlik yaşamından öğrendiklerini aktardığı bu kitap, yazarın kendi içgörülerinden de yararlanarak modern yazarlar için hazırladığı bir kaynak.

Yazarlık hayatı cesaret, sabır, sebat, empati, açıklık ve reddedilmeyle başa çıkabilme becerisi gerektirir. İnsanın kendisi ile baş başa kalmaya gönu¨llu¨ olmasını gerektirir. Kendine karşı nazik olmayı, du¨nyaya at gözlu¨ğu¨ olmadan bakabilmeyi, gözlemleyebilmeyi ve gördu¨klerine dayanabilmeyi, disiplinli olmayı ama aynı zamanda risk alabilmeyi, başarısız olmaya, hem de bir kereliğine değil, u¨st u¨ste, bir ömu¨r boyunca razı olmayı gerektirir.

“Yazarların umuda ihtiyacı vardır. Yazarların yardıma ihtiyacı vardır. Teşekkür ederim, Dani Shapiro.”
—Michael Cunningham
“Hem güzel hem de faydalı olan nadir kitaplardan biri. Hâlâ Yazıyorum, yazın hayatının Shapiro’nun berrak sesiyle aydınlanan bir incelemesi.”

—Susan Orlean
“Hâlâ Yazıyorum, Dani Shapiro’nun ünlü bir yazar ve yaratıcı yazarlık dersleri veren biri olarak uzun sürede edindiği deneyimlerden süzülmüş bolca bilgelik, kavrayış ve pratik ders sunuyor. İşe yeni başlayan yazarlar, kıdemli yazarlar ve bu ikisi arasında olan herkes yararlanmalı.”
—Jennifer Egan