Keskinli Bahri İlhan Yaşamı Eserleri

Barkod : 9786052416556

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2019

Sayfa Sayısı : 84

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 21,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 29,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 29,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 29,00 ₺

Ürün Açıklaması

Popüler müziğin, nitelikli örneklerinin yanı sıra estetik, edebî ve müzikal açıdan niteliği tartışılır durumda olan diğer ürünlerinin de teknolojiden ve medyadan aldığı güçle her geçen gün daha hızlı ve baş döndürücü şekilde insanlara ulaştığı bilinmektedir. Popüler müzik ürünlerinin hızlı şekilde sunulmaları ve tüketilmeleri, ulusal müzik kültürümüze ait eserlerin varlıklarını sürdürmelerini olumsuz olarak etkilemektedir.

Bununla birlikte, tüm boyutlarıyla ulusal kültür zenginliklerinin farkedilmesi ve kayıt altına alınmasıyla kuşaklar arası aktarımı sağlayacak akademik ve sanatsal çalışmaların nicel olarak artması ulusal kültürün geleceğe taşınması anlamında umut verici olacaktır.

Çalışmamızda, yaşamına ve eserlerine yer verdiğimiz Keskinli Bahri İlhan “Bir Yiğit Gurbete Gitse”,“Sunayı da Deli Gönül Sunayı” ve “Entarisi Morumuş” gibi sevilen eserleriyle bilinen, Orta Anadolu müzik geleneğinden beslenerek yetişmiş bir âşıktır. Bu çalışma, Türk halk müziği kültürü içerisinde değerlendirilebilecek bir motifin bile kayıt altına alınmasının önemli olduğu düşünülerek ilgililere yararlı olması dileğiyle hazırlanmıştır.
Cenk Şahin & Mehmet Erhan Yiğiter
Nisan 2019, Kırşehir

Yazarın Diğer Kitapları