Parmak Kuklalarım 12 Ay

Marka : Q Bebek

Barkod : 8680902003037

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2020

Sayfa Sayısı : 32

Kağıt Cinsi : Karton

En-Boy-Yükseklik : 14,50 X 15,50 X 0,50

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 33,90 ₺

KDV Oranı : 18,00 %

Etiket Fiyatı : 40,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 40,00 ₺

Ürün Açıklaması

Yapılan araştırmalara göre kuklaların 3500 yıl önce Mısırlılar tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Türklerde de Hacivat-Karagöz oyunları ile başlamıştır.

Kuklalar bebek ve çocukların her zaman severek oynadıkları ve oynamaktan büyük zevk aldıkları oyuncaklardan biridir.

Parmak kuklalar Bebek ve çocukların Yaratıcılıklarını Geliştirir.Parmak kuklalarla oyun ,bebek ve çocukların hayal gücünü, yeteneklerini ve yaratıcı düşünmeyi geliştirir.Bebek ve çocuklara sunulan farklı parmak kukla karakterleri onların hayal dünyalarının kapılarını aralamaya yardım eder.Bebek ve çocuklar parmak kuklalarla oynarken hayal güçlerini kullanırlar. Yaratıcılıklarını geliştirirler.Parmak kuklalar bebek ve çocukların Dil Gelişimlerini Destekler.

Parmak kuklalar bebek ve çocuklara, dil gelişimi, paylaşma, bekleme, ses tonunu kullanma, beden dilini kullanma alışkanlıkları kazandırır. Parmak kuklalar sayesinde bebek ve çocukların özgüveninin artması ve ifade yeteneğinin gelişmesi sağlanır. Dil kurallarının yanı sıra, dil yaratıcılığı ve toplumsal kurallar kuklayla kazandırılabilir. Bebek ve çocuklar parmak kuklaları oynatırken ya da parmak kuklalar yetişkinler tarafından oynatılırken dilin etkin biçimde kullanılması sağlanmaktadır.

Yetişkinler bebek ve çocuklara parmak kuklalarla öyküler anlatırken çocuklar yeni kelimeler öğrenir ve öğrendiği bu kelimelerin hangi durumlarda kullanıldığına ilişkin düşünceleri gelişir.

Parmak Kuklaların Bebek ve Çocuklara Sağladığı Yararlar:

-Bebek ve çocuğu eğlendirir.
-Yaratıcılığını geliştirir.
-Zihin ve dil gelişimine yardımcı olur.
-Bebek ve çocuğu tanımaya yardımcı olur.
-Bebek ve çocuğun iç dünyasını dışa vurarak rahatlamasını sağlar.
-Küçük kas gelişimine yardımcı olur.
-Sosyal gelişimine olumlu etkisi olur.

Işte bu nedenlerle benzerini bulamayacağınız bu seti; her kuklaya ait bir tekerleme ve etkinlikler içeren "Aile Etkinlik & Uygulama Kitapçığımızı da ekleyerek "Q BEBEK PARMAK KUKLALARİM" serisi olarak bebek ve çocuklarımız için hazırladık.

Yazarın Diğer Kitapları