Hanefi Fıkhı 4 Cilt Takım

Barkod : 9786057625120

Yazar : Vehbe Zuhayli

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2020

Sayfa Sayısı : 2368

Kağıt Cinsi : Şamua

En-Boy-Yükseklik : 17,50 X 24,00 X 4,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 280,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 280,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 280,00 ₺

Ürün Açıklaması

Tanıtımını yaptığımız bu eser, Fıkıh Kurulları Üyesi Prof. Dr. Vehbe Zuhaylî’nin, Hanefî mezhebinin en temel kaynaklarından istifade ederek hazırladığı “El-Fıkhu’l-Hanefiyyü’l-Müyesser” adlı eserinin Türkçe tercümesidir. Bu eser Hanefî mezhebi fıkhının kolay ibareye sahip, manasının anlaşılması ve idrak edilmesi mümkün olan ve kaynak kitap olarak kullanılmaya uygun bir şekilde hazırlanmıştır.

Müellif bu kitapta Hanefîlerde en temel kaynaklardan kabul edilen Tuhfetü’l-Fükaha, Meraki’l-Felah, Tebyinü’l-Hakaik, Ellübap Şerhu’l-Kitap, Eddürrü’l-Muhtar, Reddü’l-Muhtar ve İhtiyar’la birlikte birçok kaynaktan fıkhın tüm konularını özetleyerek bizim istifademize sunmuştur. Bu eserde İslam fıkhının konularının hemen hemen tamamına ulaşma imkânına sahip olmaktayız. İbadetler, muamelat, aile ve miras hukuku ve ceza hukukunun değişik alanlarına delilleriyle beraber vakıf olma imkânına erişeceğiz.
Yayınevimiz, Hanefî mezhebi fıkhının konularının tamamına kolay bir dille ulaşacağınız bu kıymetli eseri dilimize kazandırmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duymaktadır.

Yazarın Diğer Kitapları