Şiddet

Barkod : 9789750241147

Yazar : Oğuz Polat

Baskı Sayısı : 2.Baskı

Baskı Yılı : 2017

Sayfa Sayısı : 454

Kağıt Cinsi : 1.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 16,00 X 24,00 X 3,50

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 74,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 74,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 74,00 ₺

Ürün Açıklaması

Şiddet; yaygınlığı, tipleri, nedenleri ve sonuçlarıyla akademik olarak çok yönlü çalışılması gereken bir konudur. Özellikle bireysel şiddetin ve aile içinden başlayarak kadın, çocuk ve yaşlılara yönelik yapılan her tür şiddetin analizinin yapılması ve bilimsel olarak değerlendirilmesi gerekmektedir.
Şiddetin; yaşanan olgu, buna maruz kalan mağdur ve şiddeti uygulayan saldırgan boyutunda ele alınması gerekmektedir. Şiddet eyleminin kendisi kadar, bu şiddet eylemi sonucunda ortaya çıkan yıkıcı etkiler de çok belirleyicidir.
Bu çok yönlü yaklaşım gereği, şiddet konusunun çalışılmasının multidisipliner boyutta olması zorunluluğunu getirmiştir. Şiddet, farklı meslek gruplarından uzmanların bir araya gelerek çalışmaları gereken bir konudur. Şiddetin nedenlerinden başlayarak, uygulanması, sonuçları ve taraflarının bilimsel platformda çalışılması öncelikle anlaşılmasını sağlayacaktır.
Bu kitapta, sağlık çalışanları, hukukçular, psikologlar, sosyologlar ve sosyal hizmet uzmanları başta olmak üzere tüm ilgili meslek gruplarının aynı dili konuşabilmeleri ve konuya bakış açılarında bilgili ve bilinçli bir yaklaşım sağlamaları hedeflenmiştir.
Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
• Kadına Yönelik Şiddet
• Çocuk Istismarı
• Cinsel Şiddet
• Fiziksel Şiddet
• Siber Şiddet
• Yaşlıya Yönelik Şiddet
Engelli Şiddeti

Yazarın Diğer Kitapları