Hayvanların Gizemli Dünyası

Barkod : 9789758312856

Yazar : Kolektif

Kapak Tasarımı : Sınır Ötesi Yayınları

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 239

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 21,00 X 1,50

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 22,22 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 22,22 ₺

KDV li Net Fiyat : 22,22 ₺

Ürün Açıklaması

Hayvanların davranışlarının tamamıyla içgüdüsel mi, yoksa belirli düşünsel aktivitelere bağlı olarak mı gerçekleştiği sorusu çok eski zamanlardan itibaren bilim dünyasının konusu olmuştur. Uzun yıllar boyunca hayvanların önceden programlanmış basit içgüdülerle hareket ettikleri varsayılmıştı.
Ancak yakın zamanda yapılan araştırmalar gösteriyor ki hayvanlar düşündüğümüzden çok daha zekiler, problem çözebiliyorlar, işbirliği yapabiliyorlar. Hatta bunların da ötesinde bizlerin sahip olmadığı olağanüstü yeteneklere sahip oldukları artık net bir şekilde anlaşılmış bulunmaktadır. Yine yapılan araştırmalar ve gözlemler hayvanların pek çoğunun parapsişik yeteneklerle de donatılmış olduğunu göstermiştir.
İnsanın kendini evrenin merkezi ve efendisi kabul eden yaklaşımından sıyrılıp canlı cansız tüm varlıklarla iletişimin, bütünsel bir varoluşun parçası olduğunu anlaması hayvanlarla, doğayla daha yakın, derin bağ kurmasıyla mümkün.
Hayvanların olağanüstü çeşitlilikteki özelliklerini, davranışlarını incelemek, bunlara tanık olmak doğayla, varoluşla ve kendimizle olan bağlarımızı yenilemenin en iyi yollarından biridir.
Ezoterik sembollerde de bazı hayvanların kullanılmış olması konunun bir diğer düşünülmesi gereken yönüdür.
Hayvanların gizemli dünyası birçok gizeme ışık tutacak bilgilerle doludur. İlgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz...

Yazarın Diğer Kitapları