Satranç

Barkod : 9786051215891

Yazar : Stefan Zweig

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2019

Sayfa Sayısı : 59

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 19,50 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 9,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 9,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 9,00 ₺

Ürün Açıklaması

Dr. B’nin İkinci Dünya Savaşı sırasında Gestapolar tarafından sorgu için kapatıldığı otel odasında sistemin bütün şeytaniliğini  ve psikolojik acımasızlığını yaşadığı, düşüncelerinde boğulduğu ve bu sinsi azapla yaşamak zorunda kaldığı aylar…
 
Bir gün sorgu odasında bacakları ağrıyana kadar ayakta bekletilirken cüretkâr hırsızlığı sayesinde satranç öğrenme kitabıyla tanışacaktır. İlk başta anlamsız gelen işaretler zamanla beyninde somut pozisyonlara dönüşecek, satranç stratejistlerini bile hayran bırakacak bütün incelikleri öğrenecektir.
 
New York’tan Buenos Aires’e gitmekte olan bir yolcu gemisinde satranç şampiyonu Mirko Czentovic ile Dr. B’nin  karşılaşması rakibinin hikâyesini de başlatacaktır…
 
Stefan Zweig’ın 1942 yılında Brezilya’da sürgünde olduğu dönemde, intiharından birkaç ay önce tamamladığı  uzun öykü kitabıdır “Satranç”.
 
Satranç oyununun cazibesi, stratejisinin iki farklı beyinde farklı biçimlerde oluşması, bu zihinsel savaşta siyahın, beyazın her manevrasını bilememesi ve sürekli olarak tahmin ederek baltalamayı çalışmasıdır; diğer taraftan  da beyaz, siyahın gizli amacını bulmak ve savuşturmak için uğraşır.

Yazarın Diğer Kitapları