Mimo ve Robotik Kodlama Teknoloji Üreten Nesiller

Barkod : 9786052263853

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2020

Sayfa Sayısı : 24

Kağıt Cinsi : 1.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 22,00 X 22,00 X 0,05

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 18,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 18,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 18,00 ₺

Ürün Açıklaması

Abaküs Kitap’tan Zeynep Kömürcü Bulut kalemi ve İrma Žmiric Çetinkaya çizgileriyle “Teknoloji Üreten Nesiller” masal serisinden “Mimo ve Robotik Kodlama”, raflarda!
Abaküs Kitap’ın yayımladığı Zeynep Kömürcü Bulut’un kaleme alıp İrma Žmiric Çetinkaya’nın çizerliğini üstlendiği “Teknoloji Üreten Nesiller” masal serisinden; “Mimo ve Robotik Kodlama” raflardaki yerini aldı.
“Mimo ve Robotik Kodlama”; erken yaşta teknoloji ile tanışan nesilleri, teknolojinin yalnızca tüketicisi değil aynı zamanda üreticisi olabileceklerini, çocuk ve ailelerine aktarmayı amaçlayan masallar serisinin üyelerinden yalnızca biri.
Mimo’nun keşif hikayesinden yola çıkarak çocuklarımızın robotik kodlamayı nasıl kullanabileceklerini, sade bir anlatımla ele alıyor.
Sonunda çocuklara, teknolojinin aynı zamanda üretilen bir şey olduğunu gösterirken aileleriyle birlikte bu konularda hayaller kurdurmayı da ihmal etmiyor.
Yazar Hakkında - Zeynep Kömürcü Bulut
1983 yılında dünyaya gelen Zeynep, Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları mezunu.
Boğaziçi Üniversitesi’nde aldığı Reklam Yazarlığı ve Yaratıcı Yazarlık eğitimleri neticesinde çalıştığı çeşitli özel kuruluşlarda kendisini dijital pazarlama alanında geliştirme fırsatı buldu.
Ve 2018 yılında kendi Dijital Pazarlama Ajansı stradesco’yu kurdu.
Yıldız Teknik Üniversitesi’nden aldığı pedagojik formasyon ve 2 çocuk annesi olması vesilesiyle de çocuk gelişimi ile yakından ilgilenen Zeynep; içerisinde bulunduğumuz teknolojileri yalnızca tüketmek için değil üretmek için kullanabileceğimizi, hem okul öncesi çocuklarımıza hem de ebeveynlerimize yalın bir dille anlatmak istiyor.
Yeni nesillere teknoloji okur-yazarlığı sağlanarak, teknolojik ilerlemeler konusunda çocuklarımızın dünyayı değiştirebilecek güçlere sahip olabileceğine inanıyor

Yazarın Diğer Kitapları