İslamın Birleştirici Gücü Kudretli Sultan Selahaddin

Marka : Elips Kitap

Barkod : 9786051215266

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2020

Sayfa Sayısı : 347

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 19,50 X 2,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 34,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 34,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 34,00 ₺

Ürün Açıklaması

Batı dünyası ve düşüncesi iki “Şarklı” lideri asla unutmadı, unutamadı. Orta Doğu ve Orta Asya’nın dini olarak İslam, Batı için kayda değer bir muhatap değildir. Avrupa, İslam’ı ve Müslümanları uzun yıllar kendi klasmanında görmedi.
 
İspanya ve Portekiz’i İslam toprağına dönüştüren ve Fransa’yı tehdit eden Endülüs İslam Medeniyeti’nin barbarca ve benzeri görülmemiş yöntemlerle yok edilmesi Avrupa’nın ve papalığın kendine güvenini tahkim etmişti.
 
Papalığın “önleyici tedbir” olarak büyüklü küçüklü sayısız Haçlı seferi İslam medeniyetini 13. Yüzyıla kadar Orta Doğu ve Orta Asya’ya hapsetmişti.
 
Batılıların travma yaşamasına yol açan Şark’ın Sultanı Selahaddin, Kudüs’ü yeniden ve bir kez daha fethederek, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmesinin yolunu açmıştır. Dolayısıyla bu iki lider Batılılar için bugünkü söylemle fenomen olmuştur.
 
İnsanları düşmanlarına bakarak değerlendirmek ve derecelendirmek en iyi metottur. “Aslan Yürekli” olarak bilinen I. Richard, Selahaddin’i düşmanı olarak görmekle birlikte vasıflarına önemli vurgular yapar.
 
Bu kitap, “düşmanın” gözünden Selahaddin’i anlatmaktadır.

Yazarın Diğer Kitapları