Çocuklar İçin Scratch 3

Barkod : 9786052359723

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2019

Sayfa Sayısı : 152

Kağıt Cinsi : 1.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 16,50 X 24,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 44,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 44,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 44,00 ₺

Ürün Açıklaması

Scratch'in En Yeni Sürümüyle Kodlama Öğreniyoruz

Scratch, çocukların programlamaya başlaması için tercih edilen en yaygın araçlardan biridir. Sürükle-bırak yöntemi ve görsel blokların olması çocuklar tarafından rahatça kullanılmasını sağlar. Türkçe dil desteği bulunur. Tamamen ücretsizdir. Scratch’in en güncel sürümü olan 3.0 versiyonu ile görsellik iyileştirilmiş, yeni eklentiler ve birçok özellik eklenerek Scratch dünyası zenginleştirilmiştir.
Kitabımız, Bu yeni Scratch sürümüne göre hazırlanmış ve yeni gelen özellikleri içeren uygulamalarla zenginleştirilmiştir.

Kodlama, çocuklarımızda algoritmik düşünme becerisini, problem çözme yeteneklerini geliştirir. Erken yaşta kodlama ile tanışan çocukların geleceğin dünyasında hazır bulunuşluk düzeyleri artar.
Bu kitapla;
• Kodlamayı eğlenerek öğrenin.
• Kendi oyununuzu, hikâyenizi, uygulamalarınızı geliştirin.
• Makey Makey ve Micro:bit ile tanışın.
• Scratch’in en güncel sürümü, yeni eklentiler ve özelliklerle Scratch dünyasına adım atın!

İçindekiler
• Hazırlık yapalım: Scratch'i tanıyalım, Gmail hesabımızı açalım, tarayıcımızı kuralım, Scratch’e üye olalım.
• Çalışma Alanı ve Menüleri Tanıyalım: Çalışma alanımızı ve kullanacağımız blokları tanıyalım, eklentileri nasıl kullanacağımızı görelim, uygulamamızı kaydetmeyi ve yeniden kullanmayı öğrenelim.
• Kodlama zamanı! Uygulamalarımızı geliştirelim: Sahnemizi ve karakterlerimizi seçelim, kod blokları ile kodlarımzı yazalım, eklentiler ile zenginleştirelim.

8 Yaş ve Üzeri Tüm Öğrencilerin ve Velilerinin Faydalanabileceği Kaynak Kitap!

Avcı Ufuk Yılmaz, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri öğretmenliğinden mezun olup şu anda Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Halen eğitim kurumlarında BT öğretmenliği yapmakta olan Yılmaz, bununla beraber farklı projelerde yer almaya, Udemy'de eğitim vermeye devam etmektedir.

Yazarın Diğer Kitapları