Renklerin Kökeni

Marka : Asi Kitap

Barkod : 9786059331692

Yazar : Ali Demirsoy

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2017

Sayfa Sayısı : 293

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 14,00 X 23,00 X 1,50

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 40,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 40,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 40,00 ₺

Ürün Açıklaması

"Dünya’nın tüm öğeleriyle korunması bir insanlık borcudur.
Bunu yerine getireceğinize inanıyorum.”
Prof. Dr. Ali Demirsoy, bilime inanmış bütün idealist bilim insanları gibi "bilgi”nin değiştirici ve dönüştürücü gücünü biliyor. Onun için de kitaplarını okuyan insanların "başka insanlar” olarak kitaplarının kapağını kapatacağını söylüyor. Renklerin Kökeni hakkında,"Renklerin oluşumunu ve evrimini hep merak etmişimdir. Ancak ülkemizde renk oluşumu biyokimyasal olarak hemen hemen hiç anlatılmadığı gibi, renklerin evrimi ile ilgili dünya literatüründe de çok az sayıda yazı bulunmaktadır,”dedikten sonra,"bu kitabı okuyan kişi kitabı okuyup da son sayfasını kapattığında farklı bir insan olmalıydı,”diye yazıyor ve haklı çıkıyor.
Bu kitabı okuyup kapattığınızda; bir çiçeğe, çiçeğin üstündeki kelebeğe, kelebeğin kanatlarındaki desene, odanızdaki kilimin renklerine ve sevgilinizin gözündeki hareye başka türlü bakacak ve aralarındaki bağlantıyı anlayacaksınız. Renkleri anlamanın, bütün bunlar arasındaki ilişkiyi anlamak, yani hayatı anlamak olduğunu, yaşamın-canlılığın
neden çok çok "değerli” olduğunu göreceksiniz.
Evren’in ilk anlarından başlayıp renklerin ortaya çıkışıyla süren ve
r
bugüne gelene kadar "yaşamın-renklerin” görsel bir anlatımı olarak bu kitap bize, 13,7 milyar yıllık serüvenin bir ağaç yaprağında nasıl yansıdığını gösteriyor, gösterirken ona olan borcumuzu da hatırlatıyor.

Yazarın Diğer Kitapları