Hayydan Huya

Barkod : 9786257170185

Yazar : Kaan Can

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2020

Sayfa Sayısı : 207

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 14,00 X 21,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 29,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 29,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 29,00 ₺

Ürün Açıklaması

Her insan bir yolculuktur. Her bir yolculuk ise kişinin farkındalık düzeyi kadar anlamlıdır. Ama kimin yolculuğunu okursak okuyalım, sonuçta biz o kişi değiliz. Bu kitap, okuduğum kitapların ve deneyimlerimin bende yaratmış olduğu yansımaları size anlatan bir özettir. Bu özetin özü ise yarı profesyonel bir vücut geliştirme sporcusunun bir yoga eğitmenine nasıl dönüştüğünün hikâyesidir.
Her öğretide kurallar vardır. Bunun sebebi ise nefs ile ilgilidir. Çünkü nefs, bütün öğretilerde aşılması gereken en temel noktadır. Bu temel nokta ise kişiye özeldir. Çünkü herkesin nefsinin arzuları değişik boyuttadır. Bu noktada, yoganın nefs terbiyeleri için konuları; vejetaryen olmak, her gün yoga yapmak, cinsel perhiz, biriktirmemek, tevekkül ve tefekkür etmek vb’dir.
Peki bunları uygulamak bizi farkındalığa ulaştırır mı? Bunları uygulamak değil ama içselleştirmek ulaştırır. Çünkü içselleştirmek ile uygulamak farklı kavramlardır. İçselleştirmek demek, bağımlılıktan uzaklaşmak demektir. Bu kitapta yoga kavramlarına bilimsel araştırmalarla beraber farklı ve geniş bir pencereden bakacağız.

Özgürlüğe giden yolda bu kitabın size yoldaş olması dileğiyle...

Namaste.