Seri Katiller En Çarpıcı Gerçek Suç Öyküleri

Marka : Say Yayınları

Barkod : 9786050208351

Yazar : Mitzi Szereto

Baskı Sayısı : 1. Baskı

Baskı Yılı : 2021

Sayfa Sayısı : 304

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 21,00 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 40,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 40,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 40,00 ₺

Ürün Açıklaması

“Seri katil” denilince çoğumuzun aklına genellikle Amerikan yapımı televizyon dizilerinden bildiğimiz Ted Bundy, John Wayne Gacy ve Jeffrey Dahmer gibi yirminci yu¨zyılın en vahşi Amerikalı seri katilleri gelir. Bunlar kurbanlarına tarif edilemez acılar çektirmiş, hiçbir insani yönu¨ bulunmayan eylemler gerçekleştirmiş canavarlardır. Ama du¨nya sadece Amerikalı seri katillere ev sahipliği yapmaz. Örneğin Japonya’da, Avustralya’da, Brezilya’da, İtalya’da veya Makedonya’da Amerikalı benzerlerini aratmayacak caniler bulmak mu¨mku¨ndu¨r. Üstelik bazıları ?toplumdaki genel algıyı yıkacak şekilde? kadındır.

Seri Katiller’de, on altı farklı yazarın farklı zaman dilimlerinde kaleme aldığı yaşanmış olayları bulacaksınız. Bu gerçek hikâyelerde du¨nyanın dört bir yanındaki farklı cinsiyetlerden, farklı yaş ve meslek gruplarından insanların en karanlık eylemlerini, yaşamöyku¨lerini ve nasıl yakalandıklarını okuyacaksınız.

“Seri katiller hakkında okuduğum açık ara en iyi kitap. Her yazarın özgu¨n bir içgöru¨su¨ var; bunun sebebi bazen tasvir ettikleri katille bizzat karşılaşmış olmaları ama aynı zamanda duyarlılıkları sayesinde katillerin akıl sır ermez zihinlerine girebilmeleridir. Ürpertici, çok dokunaklı ama hepsinden önemlisi, okunması gereken bir kitap.”
—Peter Guttridge, eleştirmen ve cinayet romanı yazarı