Şiir Ve Gerçeklik

Marka : Sia Kitap

Barkod : 9786257266321

Yazar : Özdemir İnce

Kapak Tasarımı : Yeşim Ercan Aydın

Baskı Sayısı : 1.Baskı

Baskı Yılı : 2021

Sayfa Sayısı : 224

Kağıt Cinsi : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik : 13,50 X 19,50 X 1,00

FİYAT BİLGİLERİ

Net Fiyat : 24,00 ₺

KDV Oranı : 0,00 %

Etiket Fiyatı : 24,00 ₺

KDV li Net Fiyat : 24,00 ₺

Ürün Açıklaması

ŞİİR VE GERÇEKLİK
Sadece Şiirleriyle Değil Şiir Üzerine Yazdıklarıyla Da Bir Kuşağın En Önemli Şairlerinden Özdemir İnce’nin Alanındaki En Etkili Kitaplarından Şiir Ve Gerçeklik, Yıllardır Tekrar Baskısı Yapılan Önemli Bir Klasik Haline Geldi.
Şairin Kim Olduğuna, Neler Yazabileceğine, Sağlıklı Oluşması İçin Nerelere Bakması Gerektiğine Dair Düşüncelerini İlk Önce Edebiyat Dergilerinin Hararetli Ortamında Demlendiren İnce’nin
Edebiyatı Etkileyen Görüşleri, Sadece Çağdaşları Tarafından Değil, Seksenlerden Bu Yana Her Yeni Kuşaktan Okurlar Ve Şairler Tarafından Da Dikkate Alınıyor.
Şiir Ve Gerçeklik’te Yer Alan Klasikleşmiş Metinlerde Özdemir İnce Şiirin Ve Yazının Ne Olabileceği Kadar Ne Olmaması Gerektiğine De Dikkat Çekiyor; Şairin Sadece Yerel Değil Evrensel Kökenine Ve Ailesine De Bakıyor; Şiir Eleştirisinin Hangi Düzlemlerde, Hangi Ölçütlerde Yapılabileceğine İşaret Ediyor; Kof Olanın Parlamasına Karşı Zamana Nelerin, Neden Kalabileceğini İrdeliyor.
Zaman, Bu Metinleri Eskitememiş, Belki De Her Zamankinden Daha Gerekli Hale Getirmiş. Şiire Derinlemesine Yaklaşmak, Düşünerek Ele Almak İsteyen Herkese Mutlaka Okuması Önerilecek Yazılar Var Özdemir İnce’nin Kitabında.

Yazarın Diğer Kitapları